Wydarzenia

I Uczniowska Konferencja Naukowa "Nowa kultura - Historia - Patriotyzm"

12 lipca 2018

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacją będącą pokłosiem I Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Nowa kultura - Historia - Patriotyzm", która odbyła się 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie. Inicjatorem przedsięwzięcia oraz redaktorem pracy jest mgr Łukasz Cieślakowski, przygotowujący dysertację doktorską pod kierunkiem dra hab. Piotra Kostyło, prof. UKW.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jej celem była popularyzacja historii regionalnej i patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

Pomysłodawcy gratulujemy sukcesu, a odwiedzających stronę zapraszamy do lekury!

czytaj całość…

konferencja naukowa: "Drogi i bezdroża zaangażowania publicznego. Ksiądz Józef Tischner - etyk w świecie polityki"

12 lipca 2018

Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej oraz Miasto Chojnice zapraszają na II Międzynarodową Konfernecję Naukową poświęconą myśli księdza prof. Józefa Tischnera. Konferencja odbędzie się pod  partronatem Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dra hab. Jaceka Woźnego oraz Burmistrz Miasta Chojnice dra Arseniusza Finstera.

Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą zaplanowanej na 18 października 2018 r. konferencji naukowej zatytułowanej "Drogi i bezdroża zaangażowania publicznego. Ksiądz Józef Tischner - etyk w świecie polityki". 

Poniżej znajdą Państwo komunikat dotyczący konferencji oraz formularz zgłoszeniowy.

czytaj całość…

promocja doktorska dr Magdaleny Wędzińskiej

03 lipca 2018

W dniu 20.06.2018 r. miała miejsce promocja doktorska Magdaleny Wędzińskiej. Uzyskała ona tytuł dra w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, na podstawie rozprawy doktorskiej "Wartości preferowane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych a ich postawy wobec osób z niepełnosprawnością ruchową". Praca została obroniona z wyróżnieniem 1.07.2017 r. Promotorem pracy był dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW zaś promotorem pomocniczym dr Wioletta Junik. Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią.

czytaj całość…

Poznańska konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

07 czerwca 2018

W dniach 4-5 czerwca 2018 r. odbywała się konferencja naukowa organizowana przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne. Konferencja była zatytułowana Pedagogika i dialog. Ku zaufaniu i wspólnotowości. Nasz Zakład reprezentowali dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW (wiceprzewodniczący zarządu głównego PTP) z wystąpieniem w sesji plenarnej "Emile Durkheim i tęskonta za wspólnotowością" oraz dr Kazimierz Czerwiński z wystąpieniem zatytułowanym "Kultura obywatelska w ponowoczesności. Wybrane konteksty edukacyjne". Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

czytaj całość…

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia

12 maja 2018

W dniach 10-11 maja 2018 r. miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Strategie Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia - implikacje praktycze do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych. W konferencji czynny udział wzięli przedstawiciele Zakładu Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej UKW:

czytaj całość…

Spotkanie z Janem Kumą

26 kwietnia 2018

26 kwietnia 2018 r. miało miejsce spotkanie z Panem Janem Kumą, żołnierzem AK. Studenci oraz młodzież licealna mieli okazję wysłuchać opowieści uczestnika akcji Most III, polegającej na przerzucie części niemieckiej rakiety V-2 do Londynu.

 

czytaj całość…

Konferencja Ethics and Education

18 listopada 2017

W dniach 24-25 listopada 2017 r. odbyła się  międzynarodowa konferencja naukowa Ethics and Education. Przedsięwzięcie to organizowane jest przez Uniwersytet Warszawski. W gronie znakomitych prelegentów wystąpił również dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej
ul. J.K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz